SKI Servis

Obecně:

Naše nové stroje od české (jinak to u nás ani nejde) firmy TFA a zkušená obsluha Vám zaručí vynikající svezení na Vašich lyžích, běžkách či snowboardech.

Pravidelný servis dokáže prodloužit životnost lyže (snowboardu či běžek) a výrazně zlepšit jízdní vlastnosti a kluznost. Přece jen, když už jedete na drahý zájezd, chcete si to tam užít.

Pravidelným servisem si zajistíte lepší stabilitu na ledových plotnách a lepší skluz na čerstvém sněhu.

Jak často znamená pravidelný servis? To je velice diskutabilní téma, obecně však platí: „Kdo maže, ten jede!“ V praxi to znamená, že by se lyže po každém dni lyžování měli navoskovat kluzným voskem, aby se zachovaly jejich vlastnosti a skluznice nevysychala. U hran se při delším používání tvoří tzv. otřep (samozřejmě se hrana také tupí), který je nežádoucí na funkčnost lyží. Většinou vzniká při smýkaném oblouku a na tvrdém, zledovatělém povrchu. Dá se odstranit na místě kapesním brouskem. Doporučujeme však po delším lyžování na zledovatělém povrchu dát lyže do servisu. Zbrousíme skluznici, hranu naformátujeme a znovu nabrousíme na požadované úhly. Pokud lyžujete na čerstvě napadeném přírodním sněhu, který je měkký, hrany se tak rychle netupí, a i vosk déle vydrží. Umělý sníh a jarní firn jsou zpravidla ostřejší, vyrývají vosk ze skluznic a rychleji tupí hrany.

Technologie:

Každý servis začíná takzvaným hrubým broušením. Lyže (SNB, běžky) se zbrousí na brusném pásu, odstraní se nečistoty, při velkém servisu přebytečný natavený materiál skluznic, lyže se takzvaně naformátuje.

Samozřejmostí každého servisu je vyseknutí struktury na kameni. U většiny servisů provádíme základní (lineární) strukturu. Na přání zákazníka je možnost i vlastních struktur. Struktura vyseknutá kamenem skluznici vyhladí, zbaví ji chlupů po předchozím broušení na pásu. Takto připravená lyže lépe vede, neplave pod Vámi a máte ji dokonale pod kontrolou. Je to dáno právě strukturou, která odvádí rozpuštěný sníh (vodu) z pod lyže. Podobně jako dezén pneumatik u auta.

K úhlování hran používáme stroj TFA Finisher, který pomocí diamantových kotoučů takzvaně vylapuje hranu do dokonalé hladkosti. Ta pak v sobě nemá žádné vrypy od brusného pásu, je dokonale ostrá a déle vydrží. Díky této technologii Vás nezaskočí zledovatělé plotny, ani zmrzlé sjezdovky.

Na tomto stroji je možnost nastavit rozsah podbroušení hran od 0,6° do 2,5° (zkušenější lyžař = menší podbrus). Tomu odpovídá i broušení bočních hran, kdy je nutno nastavit úhel tak, aby výsledný – efektivní – úhel byl maximálně 90°.

Naše stroje jsou nastaveny na univerzální úhly, použitelné pro všechny typy lyžařů. Pokud máte speciální požadavky, informujte o tom obsluhu.

Nedílnou součástí servisu je voskování. Používáme vosky renomované firmy Swix (v naší nabídce je celá řada produktů této firmy) a stroj TFA Waxpo, který nanese na skluznici velké množství vosku, ten  se vpije do skluznice a po zaschnutí se přebytečný vosk odstraní kartáčem, aby na lyži zůstal pouze tenký film a vynikla struktura. Vosk používáme univerzální, pro široké rozmezí teplot. Pro aplikaci speciálních vosků se domluvte s obsluhou.

Takto připravené lyže poté na sjezdovce mají výrazně lepší jízdní vlastnosti a jste schopni využít 100% potenciálu Vašeho vybavení.

Údržba lyží po sezóně:

Většina lyžařů nechává servis lyží až na podzim. Správně by se měl lyže po sezóně přinést do servisu, aby se nabrousili, a hlavně se nanesla větší vrstva vosku, která během letního období zamezí vysychání skluznice. Takto zakonzervované lyže na podzim vykazují mnohem lepší a také déle trvající kluzné vlastnosti než lyže servisované těsně před odjezdem.

Nepodceňujte přípravu.

Sjezdové lyže  
 Seřízení vypínacích sil – seřízení, diagnostika, potvrzení         100,-
 Junior servis – do 130cm 299,-
 Malý servis – úhlování hran a broušení skluznice, voskování a leštění 399,-
 Velký servis – oprava a broušení skluznice, úhlování hran,voskování a leštění 499,-
Doplňkové práce:  
 Preparace skluznice  130,-
 Montáž vázání  240,-
 Montáž carvingové desky  100,-
 Demontáž vázání  50,-
 Posun jedné části vázání 120,-
 Kolíčkování – 1 ks 10,-
 Vyvložkování pouzdrem – plast 30,-
 kov 40,-
Běžecké lyže  
Malý servis – čištění, broušení skluznice, voskování a leštění  299,-
Velký servis – čištění, oprava a broušení skluznice, voskování a leštění  399,-
Doplňkové práce:  
Montáž vázání  120,-
Demontáž vázání  60,-
Kolíčkování – 1 ks  10,-
Vyvločkování pouzdrem  20,-
Preparace skluznice  130,-
Snowboardy  
Malý servis – broušení hran a skluznice, voskování a leštění        399,-
Velký servis – oprava a broušení skluznice, broušení hran, voskování a leštění 599,-
Doplňkové práce:       
 Montáž a nastavení vázání  90,-
 Preparace skluznice  120,-
 Broušení hran – z boku  120,-
Brusle      
 Broušení – STANDARD        49,-
 Broušení – POŠKOZENÉ  99,-
 Broušení – NOVÉ BRUSLE  99,-